» » شهداء 12دی از پاکترین و مخلص ترین شهداء انقلاب بودند

 امام جمعه محبوب گالیکش گفت: شهداء 12 دی سال 57 به این منطقه عزت، آبرو و افتخار بخشیدند.
 

حجت الاسلام موسوی با اعلام این مطلب در مراسم سی و پنجمین یادواره شهیدان 12 دی که شب گذشته در محل مسجد جامع این شهر برگزار شد به عنوان شاهد عینی این واقعه، چگونگی وقوع حادثه 12 دی گالیکش را تشریح کرد.

وی خاطرنشان ساخت: به دنبال مبارزات مردم گالیکش علیه رژیم پهلوی که از پیشتازان مبارزه علیه ظلم و ستم شاهی در استان مازندران آن زمان بودند جوانان ترک آباد گنبد برای دفاع از مردم گالیکش در مقابله با اذیت و آزاری که شنیده بودند توسط اشرار و مزدوران اجیر شده توسط ژاندارمری زمان متوجه گالیکشی ها خواهد شد به جمع تظاهر کنندگان این منطقه پیوستند.

موسوی ادامه داد: نیروهایی از پادگان نوده به فرماندهی یک سرگرد بلوچ جلوی ژاندارمری سابق گالیکش جوانان گنبدی را در داخل خودروهایشان به گلوله بسته 7 تن را به شهادت رساندند.

وی افزود: در مراسم تدفین این شهیدان در امام زاده یحیی (ع) اشرار شایعه کرده بودند که این افراد که در گالیکش کشته شده اند کمونیست هستند.

وی تصریح کرد: ولی بنده میکروفن را گرفتم حدود 20 دقیقه در آنجا صحبت کردم و گفتم این افراد از شهیدان واقعی اسلام و فرزندان امام (ره) هستند که در راه دفاع و کمک به مردم گالیکش شربت شهادت را نوشیدند. این جوانان از پاکترین و مخلص ترین نیروهای امام زمان (عج) هستند.

امام جمعه گالیکش گفت: وجود خیل عظیم شهداء، آزادگان، جانبازان و ایثارگران این دیار نشان از دلدادگی این منطقه به ارزش‌های انقلاب و تعالی نظام جمهوری اسلامی است.

موسوی ادامه داد: در فرهنگ شهداء انسان جان خود را هدیه می‌کند برای اینکه جان دیگری از دست نرود و ارزش‌گذاری قرآن نیز برای این هدیه ارزشمند یعنی شهادت از سوی خداوند تبارک تعالی، بهشت است.

وی اضافه کرد: شهدای انقلاب ما مظلومیتشان بیشتر است چرا که آنها در خفقان شاهنشاهی مبارزه کردند و به شهادت رسیدند و حتی تشیع آنها به صورت علنی نیز مشکل بود.

وی ابراز داشت: رشد و تعالی امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت خون این شهیدان و پایمردی و مجاهدت‌ها و رشادت‌های شهداست.

در ادامه این مراسم که فرماندار، بخشدار مرکزی، فرمانده سپاه و جمعی از مسئولین و نیروهای مردم و بسیجی حضور داشتند تعدادی از مداحان به نوحه سرایی و سرودن اشعاری درباره امام حسین و امام رضا (ع) و شهداء 12 دی پرداختند. در پایان از مهمانان به صرف شام پذیرایی شد./نیلکوه


بازدیدها: 298 نظرات: 0 نویسنده: karimabady تاریخ انتشار مطلب: 02:10 - 13 دی 1392
دسته بندی: اخبار ايثار و شهادت کد خبر: 5253
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت