» » » » » اولین یادواره 3 شهید روستای ترجنلی برگزار شد

 اولین یادواره 3 شهید روستای ترجنلی در مسجد صاحب الزمان (عج ) این روستا برگزار شد.


سرگرد یعقوب مصطفی لو فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گالیکش ضمن تبریک هفته دفاع مقدس در این یادواره گفت: شهدا عمق دین را درک و در مسیر الهی با سرعت بیشتری گام نهادند.

وی افزود: عبارت شهید با تمام مشتقات آن 72 مرتبه در قرآن تکرار شده، همانگونه که در قرآن کریم آمده است گمان مکنید که شهدا مرده اند، بلکه ایشان زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند.

مصطفی لو با اشاره به سخنان امام راحل که فرمودند شهادت و مقام شهید، عشقی است که هیچ قلمی از عهده وصف آن بر نمی آید گفت: مرگ پایان حیات هر موجود زنده ای است اما شهادت نعمتی نادر و کمیاب است. مرگ اتفاقی جبری است که هیچ انسانی از آن استقبال نمی کند اما شهادت عشق است و این گونه نیست و انسان به سوی آن تمایل مقدس دارد. مرگ نفرت انگییز است اما شهادت شوق آفرین می باشد.

وی تصریح کرد: با مطالعه وصیت نامه شهدا می توان بصیرت و وظیفه شناسی رزمندگان را در دفاع از آرمان و ارزش ها انقلاب به خوبی مشاهده کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گالیکش تأکید کرد: رشد و تعالی معنوی در کشور مدیون خون پاک شهداست.

مصطفی لو با اشاره به این مطلب که یکی از برکات دفاع مقدس و اسلام اتحاد همه اقوام بوده گفت: دشمنان با کمک از کارشناسان و جامعه شناسان خود که مطالعه عمیق در خصوص فرهنگ ناب اسلام داشته با برنامه ریزیهای انجام شده سعی در مقابله با انتشار عقاید اسلامی در سطح جهان دارد.

وی اظهار داشت: شیعه مانند پرنده ای بلند پرواز با دو بال بسیار قوی سبز مهدوی و سرخ عاشورایی به همراه زرهی بر تن به نام ولایت فقیه است که آن را آسیب ناپذیر می کند. دشمنان دریافتند برای ابنکه ملت مسلمان و شیعه ایران را مغلوب سازند باید اصل ولایت فقیه در ایران را زیر سوال برده و اعتقاد ملت ایران را به ایشان با تبلیغات سوء سست کنند، به همین خاطر در حال حاضر نوک پیکان حملات دشمن بیشتر سمت ولایت فقیه و شخص رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای می باشد.

مصطفی لو با اشاره به این مطلب که در بحث ماهواره باید به فتوای ولایت فقیه عمل کرد و از اجتهاد خود داری کرد گفت: در حال حاضر دشمن با تهاجم فرهنگی خود بوسیله ماهواره، اینترنت و... همه جوانان ما را مورد حمله قرار داده تا عقاید آنها را سست کرده و از بین ببرد، لذا بر همه پدران و مادران تکلیف است که با کنترل دقیق فرزندان خود در خانواده و جامعه آنها را در برابر حملات فرهنگی دشمن بیمه نمایند.

وی خاطرنشان ساخت: علت حمایت ملت و دولت ایران از کشور مظلوم سوریه آن است که همه ما مسلمانیم و در فرهنگ اسلامی به مسلمان اجازه داده نشده است زمانی که بر هم نوعش ظلمی روا می گردد ساکت بنشیند و هیچ اقدامی انجام ندهد.

 

بازدیدها: 778 نظرات: 0 نویسنده: karimabady تاریخ انتشار مطلب: 11:33 - 9 مهر 1392
دسته بندی: گزارش یادواره های استان گلستان / گزارش منطقه ای یادواره / گزارش شهرستان گالیکش / گزارش شهر گالیکش کد خبر: 1102
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت