» » اولین یادواره شهدای غواص اینچه برون/تصاویر

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس، شهید را تجسم فداکاری در راه دین و حقیقت دانست و اظهار داشت: دراین بین، شهدای گمنام غواص از فداکارترین و خطرپذیرترین شهیدان راه خدا هستند.

به گزارش گلستان ما به نقل از ایرنا ؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی سه شنبه شب درمراسم نخستین یادواره دو شهید گمنام غواص شهر مرزی اینچه برون این شهرستان، گفت: شهیدان الهام بخش هستند و راه آینده، مبارزه با استکبار، حق گویی و ایثار را به ما نشان می دهند.

وی بابیان اینکه شان و منزلت شهیدان نزد خداوند بسیار بالا است، افزود: دراین بین منزلت و جایگاه شهدای گمنام غواص از دیگر شهیدان بالاتر است زیرا آنان از فداکارترین و خطرپذیرترین شهدا در راه دین و حقیقت بودند.

حجت الاسلام ترابی بابیان اینکه هر کجا شهیدان گمنام غواص دفن شده باشند، مایه خیر و برکت و افتخار برای مردم آن دیار هستند، اضافه کرد: این شهیدان والامقام به ما یاد دادند که برای دفاع از دین و حقیقت و سرزمین و ناموس باید همه دارایی خود حتی جان خویش را نثار کرد.

وی تصریح کرد: امروز باید با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار و با غده سرطانی منطقه خاورمیانه یعنی رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آنان و نیز با گروهک های تکفیری و داعشی که چهره ای زشت و خشن از اسلام معرفی می کنند، مبارزه کرد.

امام جمعه گنبدکاووس به کتاب خاطرات هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: این فرد که زمانی وزیر امور خارجه این کشور استکباری بود، به تشکیل گروهک های تکفیری و داعشی اقرار کرده و از سران 120 کشور برای حمایت از این گروهک ها کمک می خواهد.

حجت الاسلام ترابی افزود: آیا به چنین کشوری که همواره به دنبال ایجاد اختلاف بین امت اسلامی بوده، می توان اعتماد کرد و از او توقع خیرخواهی برای جهان اسلام داشت؟

وی ابراز داشت: به یقین هدف آمریکا و متحدانش درحمایت از رژیم غاصب اسرائیل و حمایت از گروهک های تکفیری ایجاد خاورمیانه بزرگ و نیز نشان دادن چهره ای خشن از اسلام برای جلوگیری از گرایش غیر مسلمانان به دین اسلام است.

حجت الاسلام ترابی با تاکید برضرورت شناخت دقیق دشمنان و اهداف آنان و نیز حفظ وحدت و همبستگی بین امت اسلامی و اقوام و مذاهب، اضافه کرد: پیام شهیدان بالاخص شهیدان گمنام غواص، ایستادگی در برابر استکبار جهانی و دفاع از دین و حقیقت است.

امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون نیز دراین مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی بویژه دو شهید گمنام غواص این شهر مرزی، گفت: شهادت بالاترین فضیلت نزد پروردگار است و هر کسی لیاقت رسیدن به این مقام را ندارد.

آخوند مدد هوشمند بااشاره به آیه قرآن که می فرماید 'شهیدان زنده اند و نزد خداوند روزی می خورند '، افزود: شهیدان انسان های وارسته ای هستند که می توانند شفاعت ما را در آخرت داشته باشند.

وی با تاکید برضرورت تکریم مقام شهید و ادامه راه آنان، گفت: دو شهید غواصی که در این شهر مرزی به خاک سپرده شدند، مایه برکت و افتخار مردم این شهر هستند.

دراین مراسم که درمسحد جامع شهر اینچه برون برگزار شد، جمعی از علما و طلاب اهل سنت این شهر مرزی، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس، بخشدار داشلی برون، فرمانده هنگ مرزی اترک، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه این شهرستان و جمعی از اهالی این شهر حضور داشتند و قبل از شروع این مراسم معنوی، شرکت کنندگان با حضور بر مراز دو شهید گمنام غواص شهر مرزی انیچه برون و قرائت فاتحه، مزار آنان را با گلاب عطر افشانی کردند.

شهر مرزی اینچه برون باحدود سه هزار نفر جمعیت درفاصله 75 کیلومتری از مرکز شهرستان گنبدکاووس و در جوار مرز ایران وترکمنستان واقع و مرکز بخش داشلی برون این شهرستان است.

اولین یادواره شهدای غواص اینچه برون/تصاویر

 

اولین یادواره شهدای غواص اینچه برون/تصاویر

 

 

بازدیدها: 153 نظرات: 0 نویسنده: کاویانی تاریخ انتشار مطلب: 10:29 - 20 مرداد 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار اجلاسیه / گزارش یادواره های استان گلستان / گزارش شهرستان گنبد / گزارش شهر اینچه برون / گزارش موضوعی یادواره کد خبر: 5932
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت