» » اقتدار امروز کشورمان مرهون واژه های ایثار و شهادت است

به گزارش گلستان ما به نقل از زرین نامه؛  سرهنگ حسین کریمی اول در اولین کنفرانس ملی از ایثار تا شهادت با قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول به دلیل تدارک زمان برگزاری اولین کنفرانس ملی ایثار تا شهادت همزمان با هفته استکبار ستیزی، بیان کرد: ما امریکا و شاه را که ژاندارم او در منطقه بود، با روحیه ایثار و شهادت از کشور بیرون راندیم و امروز ایستادگی ما مقابل استکبار جهانی به رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری ما را در جهان عزتمند ساخته است، 

وی با تاکید بر لزوم بزرگداشت یاد شهدا، اظهار کرد: در شرایطی که تلاطم طوفان ها و فتنه ها سراسر دنیا را فرا گرفته، کشور ما به واسطه خون های پاک شهدا و رهبری مقتدرانه امام خامنه ای عزیز در آرامش و اقتدار  قرار دارد و ما در امنیت کامل در خانه های خود زندگی می کنیم.

کریمی اول اذعان کرد: نام امام حسین (ع)، قیام عاشورا و حادثه بزرگ کربلا که با واژه های ایثار و شهادت آمیخته شده، هیچگاه فراموش نمی شود. زیرا خورشید شهادت و رشادت آن مردان بزرگ را که جوانان ما به نیز از آن ها الگو گرفته اند، هرگز خاموش نمی شود.

وی گفت: زیربار ذلت نرفتن از فرهنگ ایثار و شهادت سرچشمه می گیرد و کسی که این فرهنگ را به دوش می کشد از امام حسین (ع) درس گرفته است. 

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان کریمی اول خطر پذیری، حرکت در مسیر حق، اعتلای دین و خدامحوری را از ویژگی های شهدا معرفی کرد و افزود: امام خمینی (ره) بر اساس همین روحیه خطر پذیری انقلاب کرد و فرزندان ایشان نیز در جنگ تحمیلی با همین روحیه مقابل استکبار ایستادگی کرده و به شهادت رسیدند.

امام خمینی (ره) را در جهان با روحیه استکبار ستیزی می شناسند

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) را با روحیه استکبار ستیزی می شناسند، ادامه داد: هیچکس در هیچ دوره ای ایشان را در نرمش با امریکا تحلیل نمی کند و این سخن امام (ره) که چه شیرینی بالاتر از اینکه ملت ایران مانند صاعقه ای سر آمریکا فرود آمده است و چه شیرین که ملت ایران سقوط ارکان و کنگره ها را نظاره کرد و شیشه نظام آمریکا را در این کشور شکست و تا شرکت است، مبارزه است و تا مبارزه است ما هستیم، دلیلی بر همین مدعاست .

کریمی اول عنوان کرد: دفاع از مظلوم در همین واژه های ایثار و شهادت معنا می شود و قطعاً کسانی که در دایره این واژه ها قرار دارند، نمی توانند از مظلوم دفاع نکنند. اگر امروز کشور ما با اقتدار و عزت در مرزهای بیرونی انقلاب اسلامی مقابل دشمنان ایستاده، به برکت همین ایثارگری هاست.

آرامش امروز ما مرهون شهدای مدافع حرم است

وی عنوان کرد: اگر مدافعان حرم در سوریه و عراق از انقلاب اسلامی دفاع نکنند، ما باید شاهد کشته شدن جوانان در شهرهای کشورمان باشیم، آرامش امروز ما مرهون وجود شهدای مدافع حرم است.

جانشین فرمانده سپاه نینوای استان گلستان در پایان گفت: امیدواریم این همایش در جهت تبیین فرهنگ جهاد و شهادت و ایثار با مقالات ارائه شده پیام رسانی کند و این تفکر و اندیشه که موجب عزت و ماندگاریمان شده را به نسل آینده منتقل کند.

بازدیدها: 83 نظرات: 0 نویسنده: کاویانی تاریخ انتشار مطلب: 08:34 - 12 آبان 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار اجلاسیه / اخبار ايثار و شهادت / اخبار ویِژه کد خبر: 6060
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت