» » 13 آبان در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نقطه تقابل حق و باطل است

وی  تبعيد حضرت امام خميني (ره) به تركيه در سال 1343، كشتار دانش‌آموزان درسال 1357 در دانشگاه تهران و تسخير سفارت امريكا در سال 1358 را سه رويداد با يك هويت در 13 آبان دانست كه هر كدام در شكل گيري حركت انقلاب اسلامي نقش بسزايي ايفا كردند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان با اشاره به اقدام انقلابی امام (ره) در سال 1343 علیه امریکا گفت: با نگاهی به تاریخ می بینیم شاه برای گرفتن وام به مبلغ 200 میلیون دلاردر تیر ماه سال 43 به امریکا قول داد تا قانون کاپیتولاسیون را در ایران مصوب کند لذا به جهت موضع گیری انقلابی و جهادی امام در این بحث سبب شد امام به ترکیه تبعید، و 14 سال از ایران اسلامی دور بماند.

سردار صادقی با اشاره به حرکت انقلابی و فریاد اعتراض دانش آموزان در 13 آبان سال 57 اذعان کرد: همزمان با روزهاي اوج‌گيري انقلاب اسلامي، ده ها نفر از دانش‌آموزان كه براي انجام تظاهرات در محوطه دانشگاه تهران تجمع كرده بودند، هدف تيراندازي مأموران حكومت شاه قرار گرفته و به شهادت رسيدند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان همچنین افزود: تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال 58 زمانی اتفاق افتاد که دولت بازرگان اولین جلسه رسمی با دولت امریکا را با برژینسکی برگزار کرد که این برخلاف مشی امام رضوان الله علیه و اراده یک ملت بود و نتیجه آن جلسه بر آن شد که دانشجویان تن به اقدامات دولت ندهند و با یک حرکت انقلابی لانه جاسوسی امریکا را تسخیر کنند.

سردار صادقی تسخیر لانه جاسوسی را در هم شکستن هیمنه امریکا خواند و تصریح کرد:فرزندان امام در 13 آبان 58 گوش مالی بزرگی را به امریکا داده و اقتدار پوشالی این مستکبر را ازهم پاشیدند و این کشور را تحقیر کرده و او را وادار کردند تا به اراده یک ملت تن دهد از این رو امام (ره) این اقدام بزرگ انقلابی را به عنوان انقلاب دوم یاد کرد.

وی در ادامه مطلب افزود: پس از تسخیر لانه جاسوسی بیش از 70 کتاب تولید شد که این کتاب ها نتایج جاسوسی های عوامل نفوذی امریکا در دولت و روند انقلاب اسلامی بود که سبب شد تا دیگر به صورت رسمی نماینده ای از دولت امریکا در ایران نداشته باشیم و میزان نفوذ این مستکبر در کشور کاهش پیدا کند.

فرمانده سپاه نینوا گلستان بیان کرد:امریکا پس از قطع ارتباطش با ایران دشمنی خود را نسبت به کشورمان  بروز داد و ناامنی ها در اطراف مرز جمهوری اسلامی، جنگ اقوام ، کودتای نوژه و در نهایت  جنگ تمام عیار را علیه انقلاب اسلامی تدارک دید تا بتواند این انقلاب را مهار کند که به فضل الهی و حضور گسترده امت حزب الله در مقابله تهدیدات نظامی و امنیتی امریکا این خواسته او تحقق پیدا نکرد.

سردار صادقی اظهار کرد: انقلاب اسلامی منافع استکبار جهانی را در منطقه به خطر انداخته و با ندای آزادی خواهی و اسلام خواهی سبب شده تا کشورهای آزادی خواه جهان فشار بر استکبار جهانی را بیشتر کرده و مانع تحقق خواسته هایشان شوند لذا تمام تلاش استکبار بر این است که با شیوه های دیگری به روی کار آید.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در سال 95 که به مسئولین تذکر دادند تا جهاد کبیر را مد نظر داشته باشند، گفت: دشمن به دنبال نفوذ در سیستم های تصمیم سازی و تصمیم گیری می باشد که این نشانگر این است که حضرت با بیان گفتمان نفوذ می خواهند تا حواسمان جمع باشد و با راه مقابله با نفوذ از دشمن تبعیت نکنیم .

فرمانده سپاه نینوا گلستان  در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: تمام ظرفیت هایی که در مسائل برجام و پسابرجام و مذاکرات اتفاق افتاده، این است که؛ دشمن از بستر اقدامات قانونی برجام در تلاش است تا به اهدافی که دراین 38 سال نرسیده، برسد لذا مسئولین با دقت و عدم تبعیت از دشمن با هوشیاری و تبعیت از مقام معظم رهبری بتوانند فرصت برجام را به عنوان یک غنیمت برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند نه اینکه ظرفیتی باشد توسط نظام سلطه به سرکردگی امریکا که بتواند خواسته های دست نیافته خود را به دست بیاورد.

سردار صادقی در پایان بر اهمیت حضور گسترده در راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان تاکید کرد و گفت: این روز، روز مبارزه با استکبار جهانی است که امیدواریم امت حزب‌الله و بصیر با انسجام بیشتر در این راهپیمایی شرکت کنند و بار دیگر با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کنند.

بازدیدها: 103 نظرات: 0 نویسنده: کاویانی تاریخ انتشار مطلب: 09:16 - 12 آبان 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار ویِژه کد خبر: 6064
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت