» » عده‎ای در دانشگاه، که باید محل تربیت مدیران توانمند باشد، به ارزش‎های انقلاب اهانت می‎کنند/ با مسببین اهانت به مقام شهدا برخورد قانونی شود

به گزارش گلستان ما به نقل از کلاله خبر، حجت الاسلام رضا دیلمی در گفتگویی به نقش فرهنگ ایثار و شهادت در امنیت ملی و تعالی جهان اسلام اشاره کرد و گفت: امنيت بدون ايثار و فداكاري، پايداري چنداني ندارد. كسي كه به ايثار و از خودگذشتگي و دفاع از ارزشهای دینی و انقلابی اعتقاد راسخ قلبي نداشته باشد، در انتخاب بين منافع ملي و منافع شخصي، دومي را بر مي‌گزيند و آنچه منافع او را - هرچند زودگذر - به دنبال داشته باشد، ترجيح مي‌دهد که مصادیق آن در طول تاریخ بسیار است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آزادشهر افزود: بر اساس نص صریح قرآن کریم، ايثار علاوه بر منافعي كه براي جامعه دارد، نفعي والاتر و برتر براي فرد به دنبال دارد و آن تعالي روح و ترفيع درجات اوست. روح ايثارگر چنان اوج مي‌گيرد كه شايستگي درجه شهادت نصيبش مي‌شود، كه درك آن براي انسان های مادی نگر، غير ممكن و دور از ذهن است. كساني هم كه خالصانه گام در اين مسير رشد و تعالي مي‌گذارند، تنها با خداوند معامله مي‌كنند، روحشان به درجه‌اي از ايمان مي‌رسد كه غیر از خداوند متعال از هیچ  کسی توقع پاداش ندارند. 

وی تصریح کرد: در فرهنگ اسلامي شهادت مرگي نيست كه به كسي تحميل شود، بلکه یک مجاهد با همه آگاهى و همه منطق و شعور و بيدارى و بينايى خويش ، برای دفاع از دین و ارزشها، جان  خویش را با رضای خدا معامله می کند تا دین زنده بماند. همان کاری که سید الشهدا (ع) در کربلا کرد. در حالى كه مى‏ توانست در خانه ‏اش بنشيند و زنده بماند اما به پا خاست و آگاهانه تمام هستی خود را تقدیم درگاه احدیت کرد و به استقبال شهادت رفت و صد افسوس برای آنهایی که سکوت کردند و یا برای دنیای خودشان به مقدسات و امامت توهین کردند و یا در مقابل آن شمشیر کشیدند.

این کارشناس مذهبی سپس با اشاره به اتفاقات اخیر در تریبون آزاد دانشگاه منابع طبیعی گرگان اشاره کرد و افزود:  بسیار جای تاسف دارد که عده‎ای این‌گونه در دانشگاهی  که باید محل تعالی ،بصیرت‌افزایی و تربیت مدیران توانمند برای نظام اسلامی باشد به ساحت مقدس شهدا و ارزش های انقلاب، اهانت می شود و متولیان امر هم سکوت معناداری را اتخاذ می کنند اتفاقی که همسو با جریانات معاند با هدف تخریب ارزشها برنامه ریزی می شود.

دیلمی گفت: قطعا روشنگری و تبیین اندیشه امام خمینی (ره) و مقام عظمای ولایت و بیان نقش گفتمان فرهنگ ایثار و شهادت در محافل دانشگاهی می‎تواند جلوی تحرکات این چنین افرادی را بگیرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آزادشهر اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت و گفتمان ولایت از مهم ترین ارکان اقتدار و عزت نظام اسلامی است و تضعیف آن خیانت به خون شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی و خواسته ی نظام سلطه و هم صدایی با دشمن می باشد.

وی ادامه داد : متاسفانه به نظر می رسد این اتفاق، حساب شده و دقیقا در آستانه ی برگزاری اجلاسیه 4000 هزار شهید استان رخ داد لذا از متولیان امر می خواهیم مسببین توهین به شهدا و اررش های انقلابی مجازات شوند و علت آن دقیقا بررسی شود .

دیلمی گفت: از خواص و همه ی کسانی که سخن از انقلاب و صیانت از خون شهدا در گفتار دارند هم انتظار است در مقابل این منکر و قبح شکنی واکنش موثری را اتخاذ کنند و جلوی تخریب ارزشها را بگیرند.

این کارشناس مذهبی در پایان تاکید کرد: به فرموده ی مقام عظمای ولایت در جنگ نرم، جوانهای دانشجو، افسران جوان این جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید... افسر جوان تو صحنه است؛ هم به دستور عمل میکند، هم صحنه را درست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینید؛ با جسم خود و جان خود صحنه را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌آزماید. لذا این ها افسران جوانند؛ دانشجو نقشش این است.  از دانشگاه همیشه و در همه جا این انتظار هست که محل جوشش و اوج دو جریان حیاتی در کشور باشد: اول، جریان علم و تحقیق؛ دوم، جریان آرمان‌گرایی‌ها و آرمان‌خواهی‌ها و هدف گذاری‌های سیاسی و اجتماعی نظام دینی است .

تاریخ انتشار 27 آبان 95

بازدیدها: 93 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 07:38 - 27 آبان 1395
دسته بندی: خبرها کد خبر: 6155
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت