» » بسیجی، پرچمدار اقتصاد مقاومتی است/ اندیشه بسیجی مرزها را در نوردیده است/ بسیج تابع هیچ دولتی نبوده و لشکر رهبری است

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام محمد صالح منصوری در اجتماع بسیجیان مدافع حرم بندرترکمن ضمن تبریک سالروز بسیج با اشاره به شاخصه های بسیج از منظر رهبری اظهار داشت: بسیجی همواره فارغ از سیاسی کاری و جناح بازی و به دور از هر گونه قومیت گرایی مسایل جامعه به دقت رصد کرده و واقعیات را قبول می کند.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به بصیرت بسیجی که باید جزو یکی از خصوصیات او باشد افزود: نداشتن بصیرت موجب ضربه و  آسیب ولایت فقیه می شود لذا بسیجیان فکور با بصیرت خود همواره تابع ولایت فقیه بوده و گوش به فرمان فرامین مقتدای خود هستند.

 

وی با اشاره به گسترده بودن دایره بسیج برای همه ملتها تصریح کرد:بسیج لشکر مخلص خدا و انقلاب است لذا این نیروی مردمی تابع هیچ دولتی نبوده و لشکر رهبری است.

منصوری با اشاره به هم افزایی لایه های مختلف بسیج ابراز داشت:بین لایه های مختلف بسیج باید هم افزایی و هماهنگی لازم موجود باشد.لذا مظهر مردم سالاری دینی در تمام ابعاد بسیج خلاصه می شود.پس در تمام عرصه های بسیج دین و اسلام جریان دارد.

امام جمعه بندرترکمن با اشاره به اینکه امروز بسیج در تمام عرصه ها ورود پیدا کرده و نخبگان فراوانی را تحویل جامعه داده است اذعان داشت: حرکت روبه رشد اقتصادمقاومتی از سوی بسیج در قالب اقتصادی فعال و متکی اعم از پرورش محصولات زراعی ، دامداری ، صنایع دستی و تبدیلی و اشتغالهای وابسته و مشابه که همگی در قالب اقتصادی حکم و پویاست در این نهاد صورت گرفته و رو به توسعه است.

وی با اشاره به تشکیل هیئت های اندیشه ورز بیان کرد:بسیج هم در راس و هم در بدنه نظام است لذا امروز باید فکر کرد که هر قشر از بسیج چه وظیفه ای به عهده دارد و بر طبق وظایق قشری خود آماده باشد.

این مقام مسول خاطر نشان کرد: بسیجی با تبعیت از مقتدای خود پیرو رهبری است لذا تفکر انقلابی گری باید روز به روز توسعه یابد چرا که پیرو و ادامه دهنده رهبری به دنبال تفکر انقلابی گری است./ آوای ترکمن

امروز بسیجی ماندن مهم است

قابوس نامه، حجه الاسلام مظفری تصریح کرد: آن روزی که امام روح الله(ره) فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را در5 آذرماه صادر کرد، کسی تصور نمی کرد که سرنوشت جنگی که برای نابودی انقلاب نوپای اسلامی توسط دشمنان قسم خورده انقلابی در آن سوی مرزها طراحی شده بود را تغییر دهد و هیمنه پوشالی دشمنان را در هم بشکند.

بسیجی، پرچمدار اقتصاد مقاومتی است/ اندیشه بسیجی مرزها را در نوردیده است/ بسیج تابع هیچ دولتی نبوده و لشکر رهبری است

 

وی افزود: کسی تصور نمی کرد که روزی روحیه مقاومت و ایستادگی بسیجی ار مرزهای سرزمین ایران به زادگاه اویس قرنی صادر شود و شرایط را برای ملتی مظلوم یمن در برابر حملات وحشیانه رژیم عربستان و هم پیمانانش فراهم آورد.

مظفری همچنین اذعان کرد: صدام حسین که با هدف تجزیه ایران و به امید فتح 3 روزه تهران و در نهایت سقوط نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران با کمک 53 کشوری که چرخهای ماشین جنگی عراق را روغن می زند گمان نمی کرد که این جنگ 8 سال طول بکشد و بسیجیان و رزمندگان آن روح خدا خودش و همه هم پیمانانش را مفتضحانه شکست دهند.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه گنبد با اشاره به پیشینه خیانت آمریکا به همپیمانانش نیز گفت: آمریکایی که یک روز از رضا خانه میر پنج حمایت می کرد یکی روز هم او را به جزیره موریس تبعید کرد تا بمیرد.آمریکایی که یک روزی از محمد رضا شاه پهلوی حمایت می کرد یک روز هیچ کشوری از ترس آمریکا حاضر نبود در کشورش بماند. امریکایی که یک روز صدام را تحریک کرد تا علیه ایران بجنگد، وقتی می خواستند صدام را اعدام کنند هیچ حمایتی از او نکرد.

وی یادآور شد: امروز درسهایی که ما سربازان آن روح خدا و خلف صالحش در عصر کنونی باید بیاموزیم، درس دشمن شناسی، استکبار ستیزی، درس ولایتمداری و تبعیت از فرامین فرماندهی کل قوا، درس روحیه انقلابی، درس روحیه جهادی و شهادت طلبی، درس حمایت از تولیدات داخلی و مصرف نکردن محصولات خارجی در راستای ارتقاء تقویت اقتصاد مقاومتی است.

حجه الاسم مظفری بسیج را مهمترین عامل در پیروزی دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: بسیج مهمترین عامل وحدت و انسجام ملی میان اقوام بود چرا که از هر قشری و با هر سنی عضو این خانواده بزرگ هستند.

وی ادامه داد: بسیج قویترین عامل در برقراری امنیت در کشور است که در حماسه بزرگ 9 دی این بسیجیان حریم ولایت بودند و چشم فتنه گران را کور کردند و آتش فتنه را خاموش کردند.

حجه الاسم جواد مظفری بسیج را برترین عامل در بازدارندگی توطئه های شیطان و استکبار اعنوان کرد که این فرهنگ و تفکر بسیجی عامل موفقیت و مقاومت و پیروزی بسیجیان حزب الله لبنان در برابر ارتش قدرتمند رژیم صهیونیستی، عامل مقاومت مردم سوریه، عراق و یمن شده است. امروز بسیجی شدن خوب است ولی بسیجی ماندن و انقلابی بودن مهم است.

امروز مدافعان حرم نه‌تنها از شیعیان بلکه از اهل سنت نیز دفاع می کنند

راه اسپی دژ، حجت‌الاسلام محمد شیخی امام‌جمعه اهل تشیع انبارالوم آق‌قلا در تجمع بسیجیان مدافعان حرم ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت : به شکر خداوند، جوانان مدافعان حرم خارج از مرزها برای تأمین امنیت این کشور در جهاد هستند و همواره تلاششان بر این است تا مرزهای این کشور را از طمع و توطئه دشمنان در امان نگه‌دارند.

 

وی افزود : امروز ما پیرو استاد و مولایمان حضرت امیرالمؤمنین(ع) هستیم که خانه‌ی خود را آن‌قدر گسترده می‌دانیم که حاضریم مردانه در دوردست‌ها ، نه‌تنها از شیعیان بلکه از اهل سنت و حتی هر مظلومی که مورد تجاوز ظالمان قرار می‌گیرد، دفاع کنیم.

امام‌جمعه اهل تشیع انبارالوم آق‌قلا ادامه داد : امروز فقط عده‌ای بسیار کمی از جوانان ما توفیق پیداکرده‌اند که به یاری مسلمانان در کشور عرق و سوریه بروند تا در مقابل تکفیری‌ها ایستادگی کنند.

حجت‌الاسلام شیخی خاطرنشان کرد : تجمع سراسری در حمایت از جبهه مقاومت و مدافعان حرم نشان داد که جوانان بسیجی امروز همانند جوانان بسیجی روزهای دفاع مقدس در راه این انقلاب حضور دارند و پای رهبر خود و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌مانند.

بسیجی با بصیرت خود در تمامی عرصه ها حضور دارد

 گل رامیان، «جواد جعفریان» فرمانده سپاه شهرستان رامیان در روز گرامیداشت بسیج با عنوان اجتماع بزرگ "مدافعان حرم" که در مصلی این شهر برگزار شد با اشاره به ویژگی های بسیجی گفت: بسیجی با بصیرت خود در تمامی عرصه ها حضور دارد و بن بست ها را می شکند و به عنوان سیاست دان ویژه، نقشه های دشمنان را خنثی می کند.

 

وی اظهار کرد: بسیجی با مردم داری و به عنوان جهادگر در عرصه جهاد علمی با تفکر، در جهاد اقتصادی پرچمدار اقتصاد مقاومتی و در عرصه امنیتی با داشتن گردانهای امام حسین(ع) و الزهرا و .. آماده و یاری رسان است.

جعفریان افزود: واژه هایی که امام راحل و امام حاضر در خصوص ویژگی های بسیج نام می برند در هیچ قشری و برای هیچ کسی بکار برده نشده است.

وی بیان کرد: استکبار جهانی با تمام بحران های داخلی از جمله اقتصادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی نمی تواند نه تنها به کشور ما بلکه به دنیا خدشه ای وارد کند.

فرمانده سپاه شهرستان رامیان با اشاره به حرکت عظیم پیاده روی اربعین، تصریح کرد: از این حرکت خودجوش مردمی و معجزه عظیم نمی شود گذشت و این تفکر بسیجی که راه قدس از کربلا می گذرد را محقق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیاده روی بزرگ اربعین، تمرینی است برای تمدن ظهور اسلامی و این حرکت خودجوش با تفکر دینی را تبیینی برای رسیدن به اهداف اسلامی لباس محقق بپوشانیم.

تاریخ انتشار 6 آذر 95

بازدیدها: 54 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 09:36 - 6 آذر 1395
دسته بندی: خبرها کد خبر: 6255
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت