» » 73 شهید روحانی استان گلستان/ چاپ 6 عنوان کتاب در خصوص نقش روحانیت در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

به گزارش خبرگزاری بسیج از گرگان، حجت الاسلام جعفر رعایتی نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان صبح امروز در کنگره استانی طلاب و روحانیون که در راستای اجلاسه 4000 شهید استان گلستان برگزار شد، اظهار داشت: استان گلستان 73 شهید روحانی را تقدیم نظام انقلاب اسلامی کرده است.

وی افزود: از این تعداد (73 شهید روحانی) 5 شهید اهل تسنن و 4 شهید در دفاع 8 ساله رزمندگان در مقابل مستکبرین و یک شهید در حادثه منا به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان با اشاره به اینکه 68 شهید اهل تشیع در استان داریم، بیان کرد: یک شهید روحانی در عراق و 2 شهید ترور و یک شهید در حادثه 5 آذر از افتخارات استان گلستان می باشد.

73 شهید روحانی استان گلستان/ چاپ 6 عنوان کتاب در خصوص نقش روحانیت در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی

 

حجت الاسلام رعایتی ابراز کرد: در سال 89 کنگره شهدا برای روحانیت در حوزه های علمیه در استان تشکیل شد که بعضا به این شکل و این وسعت نبوده است.

وی تهیه و تکمیل اطلاعات 71 شهید استان، راه اندازی بانک اطلاعات روحانی، چاپ 6 عنوان کتاب در خصوص روحانیت استان و نقش روحانیت در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، برگزاری یادواره شهدا در حوزه های علمیه شهدا، دیدار با خانوده های معظم شهدا در سطح استان، برگزاری جلسات متعدد در سطح استان و تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید در گنبد کاووس را از برنامه های اجرا شده در راستای اجلاسیه 4000 شهید در این حوزه می باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان خاطر نشان کرد: همانطور که روحانیون در ایجاد انقلاب نقش اساسی داشتند در تداوم انقلاب نیز نقش مؤثری را ایفا کردند.

حجت الاسلام رعایتی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعداد شهدای طلبه دانشجوی استان 67 نفر و شهدای روحانی 73 نفر می باشد،  افزود: در 8 سال جنگ بیشترین شهدا نسبت به دیگر اقشار را روحانیون تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

 

تاریخ انتشار 21 آذر 95

بازدیدها: 67 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 13:16 - 21 آذر 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار اجلاسیه / گزارش های خبری کد خبر: 6618
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت