» » راه شهیدان بزرگترین ثروت فرهنگی است/ نگذاریم مدل شهیدان مغفول بماند

به گزارش خبرگزاری بسیج، حسن صادقلو دقایقی پیش در نخستین اجلاسیه ملی چهار هزار شهید گلستان که با حضور علی لاریجانی رئییس مجلس شورای اسلامی در محل دایمی نمایشگاه بینالمللی گلستان آغاز شد، اظهار کرد: ملت امروز برای مدل انقلابی گری و مبارزه در مقابل باطل و باطل جهانی نیازمند مدل شهیدان هستیم

 

وی با بیان اینکه خون بهای شهیدان تمدن ساز مکتب اسلامی شود، ابراز کرد: شهیدان اگر چه وصف ناشدنی هستند ولی در مقام نزول اینگونه وصف شدند ان وصف الهی که قرآن در سوره آل عمران فرمودند «درک وصف شهدا به اندازه ای که حد آنها است نیست» بلکه نزولی برای درک ما است.

صادقلو با بیان اینکه شهیدان زنده اند ، اظهار کرد: مقام شهیدان عظیم تر از این شرایط است شهیدان زنده اند این اقرار و ایمان به زنده بودن شهیدان حکمزاست برای ما خادمان، شهیدان رزق می گیرند و «عند ربهم » شهیدان خدایی شدن آنهاست.

 راه شهیدان بزرگترین ثروت فرهنگی است/ نگذاریم مدل شهیدان مغفول بماند

 

استاندار گلستان با اشاره به اینکه هر آنچه شهیدان را وصف کنیم آنها وصف ناشدنی هستند، اذعان کرد: وصف شهیدان به دلیل نقش سازی که در صحنه داشتند فراگیر است و نقش شهیدان فرازمانی است و برای بشریت است هم زمان در تصرف شهیدان است و هم بشریت در تصرف شهیدان است.

وی با اشاره به اینکه زمین و زمان بدهکار بشریت هستند، یادآور شد: چراکه آنها نقشی ایجاد کردند که سبک زندگی شد امروز اگر ما این جلسات را می گیریم و این هزینه ها را انجام می دهیم همه انها برای فخری است که می خواهیم نقش آنها سبک زندگی شود.

صادقلو با بیان اینکه شهیدان در ایجاد تاریخشان دنبال فلسفه تاریخ بودند، اذعان کرد: نقش شهیدان ایجاد مدل است امروز دشمن به شدت از مدل شهدا مخصوصا در عرصه دفاع مقدس می هراسد ما این را ثروت بزرگ فرهنگی می دانیم.

 

تاریخ انتشار 25 آذر 95

بازدیدها: 44 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 11:10 - 25 آذر 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار اجلاسیه / گزارش های خبری کد خبر: 6731
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت