» » 5 دی ماه سالروز تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی/ایمنـــی و امنیـت دو بال پـــرواز

به گزارش خبرگزاری بسیج از گرگان، از زمانی که وارد هواپیما می‌شویم تا زمانی که به فرودگاه مقصد می‌رسیم آرامش و آسایشی که در طول پرواز احساس کرده‌ایم را مدیون یک کار گروهی هستیم. صدها متخصص و کارشناس و افراد توانمند در ده‌ها عنوان و سمت سازمانی در سازمان‌های مختلف اما مرتبط با هم شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا یک هواپیما بتواند وارد خط پرواز شود و به جابجایی مسافرین بپردازد.

در کنار گروهی که در صنعت هوانوردی برای ایمنی(Safety) یک سفر هوایی تلاش می‌کنند گروه دیگری هستند که با هوشمندی و درایت در اندیشه تأمین و حفظ امنیت(Security) پـــرواز مسافرین هستند، یک کار گروهی منسجم و دقیق که از زمین در فرودگاه‌ها و گیت‌های بازرسی آغاز شده و در طول پرواز تا رسیدن به مقصد این روند استمرار و ادامه دارد.

 

بدون تردید امنیت پیش زمینه یک اجتماع سالم و احساس امنیت بسترساز توسعه جوامع انسانی است و سعادت یک اجتماع در گرو حفظ و بقاء امنیت و احساس ناشی از آن است. حضور مردم در فضای عمومی شهر مستلزم احساس امنیت از سوی آنان است و اگر چه در جامعه امروز ما امنيت، مفهومي فراگير و یک مطالبه عمومی شده است از سوی دیگر به اندازه اين پيچيدگي و فراگيري، كسب، حفظ و احساس آن نيز در همه زمینه‌ها و از جمله سفرهای هــــوایی با دشواري‌هايي روبرو شده است اما ســـــپاه حفاظت هواپیمایی به عنوان تشکیلات متولی تأمین و حفظ امنیت پــروازهای غیرنظامی با اعتقاد به اینکه امنیت حق مسلم مردم شریف ایران اسلامی است با توکل بر خدا و توسل از ائمه اطهار علیهم السلام می‌کوشد این امنیت و احساس شیرین تنفس در فضای سرشار از رایحه خوش امنیت همچنان پایدار و مستمر باقی بماند.

رضایتمندی و آسایش خاطر مسافرین گرانقدر و حفظ اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در صنعت هوانوردی سند افتخاری بزرگ برای ســـپاه حفاظت هواپیمایی است و پاسداران امنیت پرواز با تمام توان پاســـدار و حافظ این دستاورد عظیم خواهند بود. ما اعتقاد داریم که: امنیت حق مردم شریف ایــــران است و ما پاســــــدار این حقیم.

روابط عمومی سپاه حفاظت هواپیمایی

بازدیدها: 36 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 09:19 - 5 دی 1395
دسته بندی: خبرها / گزارش های خبری کد خبر: 6825
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت