» » نصب سامانه آی ال اس در فرودگاه بین المللی گرگان/ افزایش 67 درصدی پروازها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از گرگان، رامین آذری در مراسم سالروز تاسیس سپاه حفاظت هواپیمایی، اظهار کرد: امنیت پروازها بارزترین مصداق امنیت یک کشور است لذا امنیت کشور را با امنیت سیستم هوانوردی آن می سنجند.

وی با اشاره به افزایش آمار پرواز بیان داشت: افزایش 67 درصدی پروازها در یک ماه گذشته نشان دهنده زحمات دوستان در این حوزه است که بدون هیچ توقعی این خدمت را برای مردم انجام داده اند.

مدیرکل سازمان هواپیمایی استان گلستان با بیان اینکه بیشترین رشد مسافر در بین فرودگاه های کشور را گرگان داشته، گفت: بر اساس آمار شرکت فرودگاه های ناوبری هواپیمایی، 74 درصد افزایش مسافر در آبان 95 نسبت به آبان 94 داشته ایم.

آذری ابراز کرد: مسیرهای پرواز عتبات در هفته از یک به دو پرواز افزایش یافته و مسیرهای جدید رشت از ( یکشنبه )، اصفهان از (سه شنبه ) و پرواز کیش هفته ای دو بار از هفته بعد انجام خواهد شد.

وی در بحث سخت افزاری و پروژه های عمرانی گفت: دستگاه آی ال اس یا دستگاه تقرب دقیق پروازی دستگاهی است که به خلبان این امکان را می‌دهد تا در شرایط جوی بد آب و هوایی «دید کم» به نشست و پرواز ایمن اقدام کند.

نصب سامانه آی ال اس در فرودگاه بین المللی گرگان/ افزایش 67 درصدی پروازها

 

مدیرکل سازمان هواپیمایی استان گلستان افزود: با دستگاه موجود به دید دو هزار متری نیاز داریم تا بتوانیم عملیات نشست هواپیما را داشته باشیم که با نصب این دستگاه دید افقی به 800 متر کاهش پیدا می کند.

آذری ادامه داد: با راه اندازی این سامانه، لغو پروازها به علت بدی آب و هوا کاهش چشمگیری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دستگاه دیگری در گمرک بندر عباس می باشد که به زودی به فرودگاه انتقال خواهد یافت، تصریح کرد: با نصب این دستگاه 300 متر به باند فردگاه اضافه می شود که طول باند به سه هزار و 300 متر افزایش می یابد.

مدیرکل سازمان هواپیمایی استان گلستان بیان داشت: با نصب این دستگاه ها جزو کاملترین فرودگاه ها از نظر دستگاه کمک ناوبری خواهیم بود .

آذری با اشاره به اینکه تا آخر شهریور ماه 96 افتتاح ترمینال جدید را داریم، افزود: 15 میلیون تومان در این زمینه و یک میلیارد و 500 میلیون تومان در بحث بهسازی اعتبار گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: از نظر ما تنها ساخت و ساز رضایتمندی ایجاد نمی کند بلکه نوع خدمات داخلی به مسافران سهم عمده ای در رضایتمندی مردم دارد.

بازدیدها: 33 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 07:59 - 7 دی 1395
دسته بندی: خبرها / گزارش های خبری کد خبر: 6879
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت