» » عصر شعر مدافعان حرم در گلستان برگزار شد/ قوانلو : ترویج فرهنگ ایثار رسالت دستگاه های فرهنگی است

به گزارش گلستان ما ؛ عصرشعرمدافعان حرم با حضور حضرت آیت ا...حسینی شاهرودی  نماینده مردم گلستان درخبرگان رهبری، قوانلو مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فاضلی مدیرکل بنیاد شهید، خسروی رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان وتعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرهنگی،شاعران ، علاقه مندان واهالی رسانه در سالن اجتماعات کتابخانه میرداماد  برگزار شد.

حضرت آیت ا...حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم  به جریان شناسی دوگروه حق و باطل پرداخت و  با اشاره به تاریخچه سلفی گری گفت: با نگاهی به تاریخ اسلامی می توان ریشه های تاریخی ظاهرگرایی را در خوارج وجنگ کوفه دید که دربرابر امام علی(ع) ایستادند.

آیت الله شاهرودی افزود: ابن تیمیه ومحمدبن عبدالوهاب به عنوان چهره های شاخص در جریان تکفیری این مکتب را به عنوان حاشیه اسلام مطرح کردند که از اسلام تنها به گزینش برخی اعمال وظاهرپرداخته است.

عصر شعر مدافعان حرم در گلستان برگزار شد/ قوانلو : ترویج فرهنگ ایثار رسالت دستگاه های فرهنگی است

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان نیز در این مراسم گفت: تبیین وترویج فرهنگ ایثار و شهادت تکلیفی است که دراین برهه حساس به عنوان یک رسالت دستگاه های فرهنگی نباید از آن غفلت بورزند.

 رضا قوانلو افزود: اگر این عزیزان خارج از مرزهای ما با تکفیری ها جهاد کردند امروز ما نیز باید جهاد فرهنگی بپردازیم و این راه را درتاریخ  باز نگه داریم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان نیز با تشکراز حضور شاعران دراین حوزه وتبیین ودفاع اهالی قلم از آرمان های انقلاب گفت: برگزاری عصرشعرمدافعان حرم پیشنهاد آقای قوانلو مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان بود که الحمدالله با استقبال اهالی فرهنگ وشاعران وعلاقه مندان مواجه گردید.

 وی با بیان اینکه امیدواریم این مسیر ادامه داشته باشد تصریح کرد: ده خانواده شهدای مدافع حرم اسان گلستان به مشهد مقدس اعزام می شوند که اسکان وهزینه های آن به عهده بنیاد شهید خواهد بود.

عصر شعر مدافعان حرم در گلستان برگزار شد/ قوانلو : ترویج فرهنگ ایثار رسالت دستگاه های فرهنگی است

 

درادامه این مراسم، شاعران مطرح استانی آثاربرگزیده خود را برای حضار قرائت کردند که با تشویق واستقبال حضارمواجه شدند و درپایان مراسم از شاعران وخانواده شهدای مدافع حرم با اهدای لوح تقدیر  قدردانی به عمل آمد.

 گفتنی است به دلیل استقبال از برگزاری عصرشعر مدافعان حرم و ازدیاد آثار ارسالی از طرف شاعران استانی و ملی در آینده دومین عصرشعرمدافعان حرم نیز در استان گلستان برگزارخواهد شد.

عصر شعر مدافعان حرم در گلستان برگزار شد/ قوانلو : ترویج فرهنگ ایثار رسالت دستگاه های فرهنگی است

 

بازدیدها: 35 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 11:18 - 7 دی 1395
دسته بندی: خبرها / گزارش های خبری کد خبر: 6889
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت