» » 9 دی حادثه ای بی‎نظیر در تاریخ مبارزات ملت ایران است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از گرگان، سردار یدالله جوانی صبح امروز در تجمع بزرگ یوم‎الله 9 دی که در مصلی وحدت شهرستان گرگان برگزار شد، با اشاره به اینکه 9 دی یک نقطه عطفی است، اظهار کرد: ملت ایران از چندین دهه قبل پا به عرصه مبارزه گذاشت و با انقلاب اسلامی و استقرار نظام اسلامی موفق شد جبهه‎ای فراگیر در برابر جبهه شیاطین تشکیل دهد.

وی با بیان اینکه ده‎ها سال است مبارزه سنگین، فراگیر و همه‎جانبه بین دو جبهه حق و باطل برقرار است، تصریح کرد: ملت ایران پرچمدار جبهه حق در برابر جبهه باطل هستند.

سردار جوانی با اشاره به اینکه 9 دی روز بصیرت، میثاق امت با ولایت است، اظهار کرد: در سال 88 ملت ایران موفق شد با عنایات الهی حماسه بزرگ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت را خلق کند و با حماسه بزرگ خود پیچیده‎ترین، بزرگترین و شکننده‎ترین و خطرناک‌ترین توطئه علیه انقلاب اسلامی را درهم بشکند.

وی با بیان اینکه 9 دی نشانگر و نماد است، گفت: این روز نشانگر آن است که ملت ایران در اوج قرار دارد، اگر کسی بخواهد ملت ایران را بشناسد باید حماسه 9 دی را به درستی تحلیل کند، باید این نقطه عطف با جبهه استکبار را به درستی بشناسد.

سردار جوانی ابراز کرد: حماسه 9 دی نشان می‎دهد که ملت ایران در اوج قرار دارد، در اوج دیانت و دینداری، اوج بصیرت و دشمن‎شناسی، اوج ولایتمداری و وفاداری، اوج پایبندی به ارزش‎ها و تکلیف‎مداری و حضور به هنگام در صحنه‎ها برای انجام وظیفه و در مقابل ایستادن در برابر باطل است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که 9 دی را یک حادثه بی‎نظیر در تاریخ مبارزات ملت ایران خواند، ابراز کرد: حماسه 9 دی باید گرامی داشته شود و آن را حفظ کرد تا نسل‎های آینده با برگشت به گذشته و تحلیل 9 دی بتوانند با درس گرفتن از این حماسه بزرگ، انقلاب را تداوم بخشند و توطئه‎ها را به هنگام بشناسند و در مقابل آن ایفای نقش کنند.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه فتنه 88 از جنگ خطرناک‌تر بود، افزود: 9 دی نشان داد که مردم ایران به پای ارزش‎های انقلاب محکم ایستادند و بر ارزش‎های انقلاب اهل معامله با هیچ کس نیستند.

سردار جوانی با اشاره به اینکه الگوی فتنه 88 انقلاب مخملین بود، گفت: مردم ایران فریب نفاق و جریان نفاق جدید را نمی‎خوردند 9 دی نشان داد که ملت ایران با هر گرایش و سلیقه با هیچ کس رودربایستی ندارند.

وی با اشاره به اینکه 9 دی تجلی ایمان مردم و تبلور وحدت ملی است، ابراز کرد: 9 دی نشان از همدلی و همراهی آحاد مردم ایران است، خالق اصلی 9 دی مردمی هستند که به صورت خودجوش، فراگیر و بر اساس غیرت دینی و تکلیف‎مداری پا به عرصه گذاشتند.

سردار جوانی افزود: مردمی که هشت‎ماه، نظاره‎گر برخی مسائل بودند وقتی دیدند دشمنان و فریب خوردگان به دنبال مقابله با اصل نظام هستند و این حرکت دشمنان در عاشورای 88 نمایان شد مردم به صحنه آمدند و در برخی استان‎های ‎کشور روز 7 دی و یک روز بعد از عاشورا به صحنه آمدند.

وی گفت: در شهرهای ولایتمدار گرگان نیز مردم در 8 دی و به شکل فراگیر در روز 9 دی همه و همه به صحنه آمدند خالق اصلی حماسه 9 دی آحاد مردم با گرایش‎ها و سلیقه‎های مختلف هستند، کسانی که در قلمرو جغرافیای ایران زندگی می‎کنند.9 دی حادثه ای بی‎نظیر در تاریخ مبارزات ملت ایران است

مشاوره نماینده ولی‎فقیه در سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان برای بی‎ثبات سازی و براندازی انقلاب اسلامی و مقابله با اسلام توطئه کردند، ابراز کرد: اگر کسی بخواهد عظمت کار مردم را به خوبی فهم کند و بداند که مردم ایران با خلق حماسه 9 دی چه کردند باید به این سوال پاسخ دهد که چرا 9 دی بوجود آمد.

سردار جوانی افزود: باید تحلیل شود که 9 دی واکنش مردم به چه مسئله‎ای بود و چرا مردم به صحنه آمدند برای پاسخ به این سوال باید برگردیم و فتنه 88 را تحلیل و تبیین کنیم، 9 دی روز بصیرت است و این بصیرت اقتضاء می‎کند که حوادث سال 88 به درستی تحلیل و ریشه یابی شود.

وی در خصوص اظهار کرد: عده‎ای امروز می‎گویند چه معنا دارد اینکه عده‎ای در روز 88 به صحنه آمدند؛ عده‎ای بلوا کردند و عده‎ای آنها را سرجایشان نشاندند، عده‎ای می‎گویند کلمه فتنه را تا کی می‎خواهیم تکرار کنیم، چرا باید کلمه فتنه را مرتب تکرار کرد اینجاست که انسان به فکر فرو می‎رود آیا باید فتنه را فراموش کرد و برگشت و گذشته را واکاوی کرد و تجزیه تحلیل کرد و از دل آن درس‌ها گرفت و عبرت‌ها آموخت.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه بصیرت جهت صحیح را مشخص می‎کند، اظهار کرد: بصیرت نشان می‎دهد که کدام راه درست است و کدام راه نادرست است، ما برای به دست آوردن بصیرت حتما باید حوادث تاریخی را بررسی، تجزیه، تحلیل و ریشه‌یابی کنیم.

سردار جوانی یکی از ویژگی‎های اهل بصیرت را اشراف و تحلیل آنها بر تاریخ و حوادث گذشته دانست و گفت: 9 دی یک حادثه بزرگ، بی‎نظیر و تاریخی است فتنه 88 که منشاء خسارتهای مادی و معنوی فراوان بود نباید آنرا فراموش کرد، اگر بخواهیم شبیه فتنه 88 تکرار نشود باید به درستی آن را فهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فهم عظمت حماسه جاویدان 9 دی در فهم دقیق فتنه است، افزود: امروز کسانی به دنبال این هستند که بگویند چرا افرادی در حصر به سر می‎برند با تحریک جوانان در دانشگاه‎ها عده‎ای را به سمت شعار رفع حصر سوق می‎دهند و کسانی می‎گویند مطالبه رفع حصر دفاع از قانونی اساسی و حقوق شهروندی است.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اینجاست در پاسخ به این سوال باید ریشه یابی کنیم که ماهیت حوادث 88 چه بود اگر ماهیت را به درستی نشناسیم عده‎ای از ما می‎پرسیم که چرا مسئولان و افرادی که سابقه مسئولیتی دارند و زمانی نخست وزیر، نماینده امام و رئیس مجلس بودند اینها چرا باید در حصر باشند، چرا نظام با آنها برخورد محکمی کند اما کارشناسان می‎گویند حصر یک مجازات حداقلی است اگر قانون اسلام بخواهد در مورد اینها عملی شود حکم اینها اعدام است.

سردار جوانی افزود: بصیرت 9 دی اقتضا می‎کند که موضوع 88 مورد واکاوی قرار بگیرد تا این سوالات و شبهات در جامعه گسترش نیاید امروز افرادی با صراحت می‎گویند چرا با یکی برخورد می‎شود و با دیگری نمی‎شود، در نگاه اینها با سال 88 در بستر انتخابات یک نزاع، بی‎ادبی و سوء تفاهم‎هایی که بین دو جریان، دو نامزد به وجود آمد ریشه‎اش از مناظره تلویزیونی و کلماتی همچون خس و خاشاک بود که رئیس دولت وقت آن را مثال زد.

وی ادامه داد: برخی می‎گویند اگر قرار است عدالت اجرا شود چرا با هر دو طرف برخورد نمی‎شود چرا یک طرف تحت‎فشار و یک‎طرف رها شده است که باید در پاسخ به آنها گفته شود حوادث 88 بر اساس یک نقشه و یک سناریویی است که سالیان سال روی آن کار شده و طراحان این نقشه در خارج از کشور هستند، آمریکا و صهیونیست‌ها هستند متاسفانه برخی در داخل آگاهانه یا ناآگاهانه به اجرای نقشه دشمن پرداختند.

سردار جوانی افزود: دشمنان برای ایجاد فتنه 88 قریب 20 سال کار کردند برنامه ریزی کردند آدم‎ها و جریان‎هایی را شناسایی کردند تا در این نقطه بتواند این نقشه را پیاده کند، از این نقشه به عنوان انقلاب رنگی، کودتای مخملین یاد می‎شود چرا دشمنان 20 سال کار می‎کنند برای یک توطئه؛ چون ملت ایران کاری کارستان کرد امام با انقلاب اسلامی یک انقلاب دینی را به پیروزی رساند و برای استمرار نظام اسلامی در ایران، پرچم اسلام را به اهتزاز درآورد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا نمی‎خواهد آقایی آنها پایان یابد، ابراز کرد: صهیونیست‌ها نمی‎خواهند موجودیت‎شان در قلب اسلام و قدس فرو ریزد اینها برای ادامه بقای‎شان و تداوم سلطه‌گری‎شان باید حرکت ملت ایران را متوقف کنند.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب توطئه‎ها یکی پس از دیگری شروع می‎شود، گفت: شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه در شعار 88 تبدیل به مرگ به اصل ولایت شد، این فتنه حاصل یک کار 20 ساله است.

سردار جوانی افزود: غرب می‎گوید آقایی من در جهان در گرو شکست ملت ایران است و راه آن جداسازی ملت ایران از انقلاب و رهبری است که این مدل انقلاب رنگین بود که در بستر انتخابات انجام می‎شود کسانی که می‎گویند حوادث 88 یک بداخلاقی انتخاباتی بود و ریشه‎اش در مناظره‎ها به وجود آمد باید به قبل از انتخابات برگردند.

وی گفت: جوهره اصلی انقلاب‎های رنگین که امریکایی‎ها و اروپایی‎ها با سرمایه گذاری کلان در گرجستان، قرقیزستان و اوکراین انجام داده بودند آنجا نیز ادعای تقلب در انتخابات از سوی جریان غرب مطرح شد.

مشاور عالی نماینده ولی‎فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: حماسه 9 دی به ما می‎گوید با وحدت و همدلی و تبعیت از ولایت فقیه می‎توانیم هر مانعی را از سرا راه برداریم، باید بصیرت به‎روز باشد و به هنگام در صحنه حضور داشته باشیم در پرتو بصیرت و آگاهی، دشمنان فرو خواهند ریخت.

بازدیدها: 82 نظرات: 0 نویسنده: mesgar تاریخ انتشار مطلب: 21:35 - 9 دی 1395
دسته بندی: خبرها / اخبار ویِژه / گزارش های خبری کد خبر: 6930
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

پرتال خبری 4000 شهید استان گلستان

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
سفارش طراحی وب سایت - سفارش دات نت